Шевченко: Милан? Можеби еден ден…

by
0 минути читање

Шевченко е вистинска легенда на Милан, Украинецот постигна 175 голови на 322 натпревари за „росоњерите“.

По завршувањето на кариерата, Шева стана тренер и во моментов е селектор на Украина но не ја отфрла можноста еден ден да го преземе и Милан.

„Сега сум фокусиран само на Украина“ – вели Шевченко за „Кориере дело Спорт“.

„Во иднина ќе видиме. Јасно е дека го сакам Милан и дека тој секогаш ќе остане во моето срце“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани