Се обложил на сопругата и загубил! (ФОТО)

by
1 минути читање

Жител на Танзанија по име Жозеф Жералд се обложил со неговиот пријател Келвин Џомбо за тамошниот дерби натпревар помеѓу екипите на Симба и Џанга.

Но како облог не ставиле пари или други предмети, туку ги вложиле своите сопруги. Кој ќе победи, ја зима сопругата на другиот.

Го ставиле договорот на лист хартија на него уредно се потпишале тие и нивните сопруги дека се согласуваат со облогот.

Натпреварот завршил со победа на Симба од 2-1, па Келвин морал да го испочитува договорот и да му ја даде сопругата на Жозеф.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани