Сари продолжува да испишува историја, но Челси остана без два бода (ВИДЕО)

by
1 минути читање

59 годишниот
Италијанец го подобри постигнувањето на Франк Кларк од 1994 и стана првиот
тренер кој на првите 12 мечеви во Премиерлигата останал непоразен.

Сепак,
постигнувањето на Маурицио Сари можеби малку ќе биде засенето од тоа што Челси
не успеа да стигне до цел плен против Евертон.

„Сините“ важеа за
големи фаворити но прикажаа премалку во првите 45 минути. Челси заигра подобро
во вториот дел, имаше неколку добри шанси, но не успеа да го совлада Пикфорд па
мечот заврши со почетните 0-0.

Претходно,
Ливерпул со 2-0 го совлада Фулам и привремено изби на првото место на табелата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани