Сако прво му ја додаде топката на судијата, па го собори со лизгачки старт (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Французинот, кој
од Ливерпул е пратен на позајмица во Кристал Палас, вчера беше креатор на
ситуација која ретко се гледа на фудбалските терени.

Мамаду Сако
пресече една топка пред својот шеснаесетник и се обиде да ја изнесе на
противничката половина.

Но во еден момент
се сплетка, го загуби чекорот и кога беше обиколен од двајца противнички
играчи, му ја подаде топката на судијата.

Тука не заврши
комичната ситуација, дефанзивецот потоа со лизгачки старт ја освои топката и го
собори судијата на земја.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани