Руни на маса има неделна плата од 1,2€ милиони, ќе одолее ли напаѓачот на кинеското лудило!?

by
1 минути читање

Подолго време
кружат гласини дека на адреса на Вејн Руни пристигнале богати понуди од Кина и напаѓачот
ќе ја продолжи кариерата на Далечниот Исток.

Неколку весници
денеска објавија дека Англичанецот дефинитивно го напушта Олд Трафорд и до крајот на
месецот ќе се пресели во Кина.

Мирор и „Д Сан“
имаат слични насловни страни, двата весника напишаа „Збогум Руни“.


Според пишувањата
на „Д Сан“, напаѓачот на Манчестер јунајтед во Кина ќе заработува 1 милион
фунти неделно или 1,2 милиони евра.

За една година
помината во Кина тој ќе инкасира околу 62,4 милиони евра и ќе биде фудбалерот
со најголема плата во светот.

И додека
весниците веќе го преселија Вејн Руни на Далечниот Исток, Скај Спортс вели дека
најверојатно напаѓачот нема да направи трансфер овој месец кога завршува
преодниот рок во Кина и сезоната ќе ја доврши во дресот на Манчестер јунајтед.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани