Роналдо се враќа на Олд Трафорд, доби само еден меч суспензија

by
1 минути читање

УЕФА ја одреди
казната за исклучувањето кое Кристијано Роналдо го заработи на Местаља.
Европската куќа на фудбалот на ЦР7 му додели само еден меч суспензија, онаа
автоматска казна која следи за црвен картон.

Па Португалецот
ќе го пропушти само мечот со Јанг Бојс и ќе биде на располагање за двомечот со
Манчестер јунајтед. 

Тоа значи дека
Кристијано Роналдо на 23. октомври ќе се врати на Олд Трафорд.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани