Рома го потврди новиот договoр, Де Роси продолжува на кормилото до 2027 година

by bojan
2 минути читање

Рома попладнево ја официјализираше новата соработка со Даниеле Де Роси, миленикот на навивачите доби договор до јуни 2027 година.

Даниеле Де Роси во јануари седна на кормилото на „волчицата“ на привремена основа како замена за Жозе Мурињо, кој доби отказ по серијата лоши резултати.

Младиот стратег за кратко го импресионираше раководството на клубот, па Рома реши да му понуди нова соработка.

Попладнево пристигна и официјална потврда, клубот од Рим соопшти дека Даниеле Де Роси ставил потпис на договор до јуни 2027 година.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани