Реал Мадрид со голем пресврт до победа над Виљареал (ВИДЕО)

by
1 минути читање

По мирниот прв дел никој не очекуваше бура во второто полувреме, но токму тоа се случи на Ел Мадригал.

Со головите на Тригерос и Бакамбу, Виљареал поведе со 2-0, во тие моменти се чинеше дека Реал Мадрид е пред уште еден пораз.

Но, кралот се крена кога најмногу требаше. Најпрво Бејл во 64. минута намали на 2-1, а десет минути подоцна Кристијано Роналдо од пенал изедначи на 2-2.

Во 83. минута нововлезениот Алваро Мората реализира за комплетен пресврт и победа на Реал Мадрид од 3-2.

Три бода со кои остануваат на чело на табелата во Примера, позиција која денеска за момент беше освоена од Барселона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани