Реал Мадрид сака да купи една од главните ѕвезди на Челси

by
0 минути читање

Шпанското радио „Копе“ тврди дека Реал Мадрид е сериозно заинтересиран за Еден Азар од Челси.

Се очекува Хамес Родригез и Иско да го напуштат Реал Мадрид поради незадоволство од својот статус во клубот, а Зидан да го засили тимот со нова ѕвезда.

„Копе“ тврди дека изборот паднал на Еден Азар и наскоро Реал Мадрид ќе ја започне мисијата за негов ангажман.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани