Реал експресно најде изговор зошто финалето од Копа дел Реј не може да се игра на Бернабеу

by
1 минути читање

Барса сака да
слави титула на стадионот на лутиот ривал, па и оваа година побараа финалето
од Копа дел Реј да се игра на Сантијаго Бернабеу.

Но исто како и во
минатото, Реал Мадрид не сака да слушне за идеата „Каталонците“ да играат на
нивниот стадион.

Првиот човек на
„Кралевите“, Флорентино Перез попладнево соопшти дека Сантијаго Бернабеу нема
да може да биде домаќин на финалето од Копа дел Реј.

„Финалето нема да
може да се игра на Бернабеу бидејќи ќе се изведуваат градежни работи
– вели претседателот на Реал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани