Раниери одбива понуди од Италија и Кина, сака назад во Премиерлигата

by
0 минути читање

Клаудио Раниери минатата недела доби отказ од Лестер а веќе размислува за враќање во Премиерлигата иако има побогати понуди од други клубови во светот.

„Веќе има голем интерес за Клаудио од Италија и Кина“ – вели неговиот агент, Стив Катнер.

„Но негов приоритет е да се врати и да работи во Премиерлигата тогаш кога ќе добие вистинска понуда од некој клуб“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани