Рамос сака елиминација на Барса: Помирно ќе спијам!

by
1 минути читање

Ривалството
помеѓу Барселона и Реал Мадрид е големо, па Серхио Рамос не сака да залажува
никого и искрено кажа што посакува од реваншот помеѓу „Каталонците“ и ПСЖ на
Камп Ноу.

„Сакам Барса да
биде елиминирана

вели капитенот на „Кралевите“.

„Не сакам да
залажувам никого. Ќе бидам посреќен доколку Барса загуби
.

„Ќе спијам
помирно
.

За Барселона да
го продолжи настапот во Лигата на Шампионите на избраниците на Луис Енрике ќе
им биде потребно чудо, до сега ниту еден тим се нема вратено од негатива од
4-0.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани