Рамос распали по новинарите: Пишувате лаги, никогаш не сум кажал дека Роналдо не треба да трча

by
1 минути читање

Во петокот,
Зинедин Зидан и играчите имале состанок пред утринскиот тренинг, на кој говорел
Серхио Рамос.

Медиумите од
Шпанија пренесоа дека капитенот на Реал Мадрид на своите соиграчи им кажал дека треба да работат
понапорно и да се помагаат еден на друг на теренот.

Но дефанзивецот
исто така порачал дека исклучок се прави само за Роналдо со
образложение: „Единствен кој не треба да трча е Роналдо, тој постигнува 60
погодоци по сезона
.

Сепак, Серхо
Рамос сега распали по новинарите и вели дека пишуваат лаги.

„Сторијата е
целосно невистините

вели дефанзивецот. „Да, имавме состанок и разговаравме за она што се случи
против Лас Палмас
.

„Но никогаш не
сум кажал дека Крис не треба да трча. Во овој клуб сите мораат да трчаат и да
помогаат, од прв до последен
.

„Сите мораат да
притискаат, така се освојуваат трофеи
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани