Ракитиќ: Се ќе направам за Луис Енрике

by
1 минути читање

Хрватот оваа сезона ужива далеку помалку доверба од Луис Енрике, често се говори дека двајцата не се во најдобар однос и Иван Ракитиќ сака да замине од Барселона.

Се шпекулира дека проблемите настанале по изјавата на Иван Ракитиќ во која играчот го фали Пеп Гвардиола и вели дека сака еден ден да соработува со поранешниот предводник на Барса.

Но во разговор со Франс Фудбал, Иван Ракитиќ сега ја покажа својата лојалност кон тренерот на „Каталонците“.

„Луис Енрике ми помогна многу” – вели репрезентативецот на „Коцкастите“. „Уште од првиот ден ми укажа доверба, и ми овозможи да работам со спокојност”.

„Токму тој побара од Барселона да ме купи. Доколку треба да се фрлам од мост поради него, ќе го сторам тоа без двоумење”.

„Со поглед или со насмевка знае да ви даде самодоверба која ви е потребна за успех”.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани