Рајола со видео ги негира вестите дека бара провизија од 40 милиони евра за трансфер на Халанд (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Мино Рајола и таткото на Ерлинг Халанд во ист ден беа на разговори со Барселона и Реал Мадрид за можен трансфер на напаѓачот.

Ден по средбите, излегоа вести дека Рајола бара неверојатни 40 милиони евра профизија за себе од оваа зделка.

Тој со твит со измонтирано видео ваквите пишувања ги нарече лажни вести кои патуваат брзо и далеку.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани