ПСЖ не се откажува, на Барса и понудил рекордни 250 милиони евра за наследникот на Мбапе

by bojan
1 минути читање
Мбапе

Како што пренесува Мундо Депортиво, ПСЖ имал нов обид да го ангажира талентираниот Ламин Јамал и понудил рекордни 250 милиони евра, но Барселона и понатаму нема немера да ја продаде својата млада ѕвезда.

Пред неколку месеци се шпекулираше дека ПСЖ на маса ставил фантастични 200 милиони евра за ангажман на Ламин Јамал.

Но Барселона, и покрај тоа што е во финансиски проблеми, го одби овој предлог.

Како што пренесува денешното издание на Мундо Депортиво, „светците“ не се откажуваат и доставиле нова понуда.

ПСЖ е подготвен да го сруши рекордот на Нејмар, и да плати 250 милиони евра за да го ангажира Ламин Јамал како наследник на Килијан Мбапе.

Сепак, „каталонците“ и понатаму инсистираат дека немаат намера да ја продадат својата млада ѕвезда.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани