Прва победа на Палермо на домашен терен во режија на Несторовски (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Репрезентативецот
на Македонија, го постигна 9. погодок во Серија А оваа сезона.

Во дербито на
дното, Палермо го совлада Кротоне со минимални 1-0 со голот на Илија
Несторовски и ги задржа шансите за опстанок.

На асистенција на
Силва, „Нестогол“ биеше неодбранливо во 27. минута за 1-0 и три важни бода.

Покрај Илија
Несторовски, во старниот состав се најде и вториот репрезентативец на
„Црвено-жолтите“, Александар Несторовски.Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани