Преку 200.000 луѓе се потпишале на анти-Барса петицијата

by
1 минути читање

Анти-Барса петицијата доживува огромна популарност, многу луѓе се потпишуваат за преигрување на историскиот дуел со ПСЖ поради како што сметаат „грабежот“ на судијата Дениз Ајеткин.

Јасно е дека колку потписи и да се соберат, натпреварот нема да биде преигран, но петицијата е показател дека има огромен број на фудбалски фанови кои сметаат дека доколку Барселона немаше судиски „ветар во грб“, немаше да направи историски успех.

Петицијата за преигрување на мечот Барселона – ПСЖ можете да ја погледнете ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани