Прекрасен гол со волеј на Алиоски! (ВИДЕО)

by
0 минути читање

По пет минути игра во второто полувреме на гостувањето кај Хадерсфилд, Алиоски му донесе водство на Лидс.

По еден корнер, топката дојде до нашиот репрезентативец кој со волеј шут ја смести во мрежата на домашниот голман.

Leeds 1-0 Huddersfield alioski 50’ great goal from r/soccer

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани