Потегот на „малерозниот“ Марез кој може да има огромно влијание во трката за топ четири пласман (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Манчестер Сити
освои три важни бода и изби на третото место на табелата, но работите можеа да
бидат многу поразлични доколку на Ријад Марез не му се случеше „малер“ во клучен дел од средбата.

Во период кога гостите силно притискаа по нов гол, Алжирецот можеше
да изедначи од пенал на 2-2, но се лизна кога го упати ударот.


Тој ја затресе
мрежата на „Граѓаните“, но голот му беше оправдано поништен откако топката ја
закачи неговата десна нога и го измами Кабаљеро.

Ријад Марез
особено го навлече гневот на навивачите на Арсенал, на кои очајно им треба кикс
на ривалите.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани