Поранешен талент на Барса, сега пазарува од фан шопот на Реал Мадрид (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Хрватскиот фудбалер, Ален Халиловиќ кој заедно со Давид Бабунски играше во Барселона Б, сега пазарува сувенири од Реал Мадрид.

Халиловиќ сега игра за Лас Палмас како позајмен фудбалер од Хамбургер. Беше дел од ремито на Бернабеу против Реал Мадрид од 3-3.

По мечот, во микс зоната, Халиловиќ беше фатен од камерите со кеса од Реал Мадрид. Тоа не остана незабележано од шпанските медиуми, сите ја објавија сторијата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани