Погба сакаше да се направи паметен, Ибра брилијантно му одговори (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Швеѓанецот уште
еднаш покажа колку е важен за „Црвените Ѓаволи“ оваа сезона, со два погодоци,
помеѓу кои и оној победоносниот во 87. минута, на својот клуб му го донесе
трофејот од Лига Купот.

По крајот на натпреварот,
Пол Погба се обиде да го „пецне“ Златан Ибрахимовиќ, но доби брилијатен
одговор.

„Затоа го купивме
Ибра, да прави разлика!
– рече Французинот.

На ова Швеѓанецот
одговори: „Ме купиле? Тебе те купија, јас дојдов за без пари
.

Пол Погба на Олд Трафорд се пресели минатото лето за рекордни 105 милиони евра, додека пак Златан Ибрахимовиќ пристигна како слободен играч откако му истече договорот со ПСЖ.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани