Пандев ги решета своите поранешни клубови, по Лацио, му даде гол и на Интер! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Популарниот Гоче
минатата сезона ги матираше „Нероаѕурите“ и обезбеди тогаш три важни бода во борбата за опстанок, а и сега е на
прагот да донесе победа за Џенова.

Во 59. минута од
средбата, Горан Пандев одлично се снајде по шутот на Лаксалт, ја смири топката
во срцето на шеснаесетникот и неодбранливо биеше за 2-0 и голема радост на
Луиџи Ферарис.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани