Одложен почетокот на мечот Шкендија – Вардар

by
0 минути читање

Во Тетово се работи на расчистување на снегот со цел да се оспособи теренот за големото дерби помеѓу Вардар и Шкендија.

Информациите во моментов велат дека натпреварот наместо во 14 часот, ќе почне од 14:20. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани