Новото лого на Интер, навивачите не се импресионирани (ФОТО)

by
1 минути читање

Старото лого заминува во историјата, слично ако и Јувентус, и Интер се одлучи за многу поедноставен дизајн, а тоа наиде на негодување кај голем дел од навивачите кои сметаат дека оваа верзија нема душа.

На логото се буквите И (Интер) и М (Милано) во бела боја на сина позадина, со црн круг.

Логото веднаш ќе биде аплицирано на некои од официјалните производи на Интер.

А првпат на нивниот дрес ќе се најде од следната сезона, додека на опремата за загревање пред натпреварте ќе биде веќе од 11. април, од мечот против Каљари. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани