Новиот газда на Несторовски и Трајковски е опседнат со тетоважи (ФОТО)

by
1 минути читање

Денеска на прес конференција, Мауро Ѕампарини кој заминува од функцијата претседател, го претстави неговиот наследник, Пол Бакаљини.

Бакаљини е претставник на американскиот конзорциум кој го купува Палермо и тој ќе биде новиот претседател на клубот. Тој по татко е Американец, но неговата мајка е Италијанка.

Новиот претседател на Палермо е карактеристичен по бројните тетоважи кои ги има на телото.

На денешната прес конференција се пофали со најновата, знак на Палермо во чест на клубот од Сицилија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани