Неверојатна сцена на „Олд Трафорд“: Рашфорд влезе во расправија со навивач (ВИДЕО)

by Иван
1 минути читање

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го дочекаа Њукасл Јунајтед во заостанат натпревар од 34. коло на Премиер лигата.

Во пресрет на стартот на дуелот се случи интересна ситуација на „Олд Трафорд“. При загревањето пред полупразни трибини, еден навивач му довикуваше на Маркус Рашфорд.

Англискиот напаѓач не додржа и му врати на фанот со кој влезе во конверзација.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани