Неверојатна фудбалска визија на Азар, додаде со грбот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Челси, предводен
од Еден Азар и Деиго Коста, вечерва со 1-2 славеше на гостувањето кај Вест Хем
и освои нови три бода во битката за титулата.

Еедн Азар го отвори резултатот откако одлично реагираше по еден брз против
напад, но Белгијанецот ги воодушеви фудбалските фанови со извонреден потег на
стартот од вториот дел.

Плејмејкерот
покажа неверојатна фудбалска визија и техника, па долгата топка на Фабрегас со
грбот ја спушти точно во нозете на Канте.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани