Нејмар го имитираше Роналдо за време на тренинг на Бразил (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Најдобриот состав
на Кариоките ги обавува своите подготовки во пресрет на контролниот меч против
Соединетите Американски Држави предвиден да се одигра во петок, а само четири
дена потоа ќе следи и контролка со Ел Салвадор.

На собирот,
камерите регистрираа еден интересен детал каде во главна улога се најде првата
ѕвезда на тимот, Нејмар, тој најпрво постигна гол а потоа го прослави во стилот
на Роналдо…

class="twitter-tweet" data-lang="en">

pic.twitter.com/Ot0XVmV8px

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани