Навивачите на ПСЖ приредија шоу среде Мадрид (ВИДЕО)

by
1 минути читање

За прв пат оваа
сезона Реал Мадрид целосно го распродаде „Сантијаго Бернабеу“, а тоа шпанскиот
гигант го стори за вечерашниот дуел пред своја публика против ПСЖ во петтото,
претпоследно коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

„Марка“ извести
дека ПСЖ ќе има голема поддршка на гостувањето во Шпанија, а францускиот првак
ќе биде бодрен од околу 3,000 навивачи, тие веќе се „загреани“, а од тоа што
можеме да го забележиме направија добра атмосфера низ улиците на шпанската
престолнина…

class="twitter-tweet" data-lang="en">

https://t.co/JlHNdHX3FJpic.twitter.com/TBSNI6x5sU

ПСЖ е лидер во
групата „А“ со освоени максимални 12 бода досега, Реал Мадрид е втор со пет
бода заостанување зад францускиот првак.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани