Надал сака да биде претседател на Реал Мадрид

by
0 минути читање

Иако неговиот чичко, Мигуел Анхел Надал е поранешен играч на Барселона, Рафаел Надал е голем фан на Реал Мадрид и често знае да биде присутен на Сантијаго Бернабеу.

Надал не верува дека ќе се случи, но вели дека сонува да биде на чело на Реал Мадрид.

„Ако ме прашувате дали би сакал, се разбира зошто да не? – вели Надал за Ел Мундо.

„Но сега сме во добри раце и не мислам дека му требам на Реал Мадрид, но никогаш не знаете што ќе се случи во иднина“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани