На тренинг стадионче со луда публика Арсенал го елиминира петтолигашот Сатон (ВИДЕО)

by
1 минути читање

На стадионче со пет илјади гледачи, со вештачка трева и публика која ретко има можност да види Премиерлигаш, Арсенал го победи Сатон со 2-0.

Сатон не се посрамоти, одигра солиден натпревар против Арсенал кој не се испоти многу за да дојде до победа и пласман во четвртфиналето од ФА Купот.

Резултатот беше отворен во 26. минута преку Лукас Перез, по десет минути игра во вториот дел Волкот ги постави конечните 2-0 за Арсенал, за него ова беше јубилеен 100ти гол во дресот на Топчиите.

Арсенал имаше уште неколку одлични можности за гол, но се чини дека победата од 2-0 е реална за случувањата на теренот.

Арсенал во четвртфиналето ќе игра против Линколн.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани