На денешен ден во 1995, Ерик Кантона со кунг-фу потег удри фан на Кристал Палас (ВИДЕО)

by
0 минути читање

За инцидентот Кантона беше казнет со дури девет месеци суспензија, но тој никогаш не зажали за потегот, напротив според него тоа еден од неговите најдобри моменти во кариерата:

„Мојот најдобар момент? Имам многу добри моменти но ако треба да одберам еден тоа е кога го удрив хулиганот“ – изјави Кантона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани