Мурињо го пецна Челси: Мислев дека сакаат друг стил на игра

by
1 минути читање

„Специјалниот“
кога беше на клупата на Челси често добиваше критики дека негува дефанзивен
прстап, дури и сопственикот Роман Абрамович бараше поатрактивен фудбал.

Жозе Мурињо сега реши да упати провокација до „Сините“, вели дека ништо се нема променето по овој аспект и под водство на Антонио Конте.

„Не сум изненаден
од нивниот успех

вели Португалецот. „Изненанден сум од начинот на кој играат
.

„Изненаден сум
бидејќи мислев дека бараат друг тип на фудбал
.

„Мислам дека се
многу добри во одбрана и имаат фантастични играчи за контра напади. Можат да го
убијат противникот со тројца или четворица играчи
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани