Младинец на Барса во стилот на Меси ја измеша одбраната на Дортмунд и постигна прекрасен гол (ВИДЕО)

by
1 минути читање

17 годишниот
офанзивен фудбалер постигна прекрасен соло погодок, откако ја прифати топката крај
десната аут линија и без двоумење тргна кон противничкиот гол.

Жорди Мбула во стилот на големата
ѕвезда на првиот тим, Лео Меси, измеша неколку дефанзивци на Борусија Дортмунд и ја смести топката
во мрежата за воздишки и аплауз од публиката.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани