Милан ги спасува Иско и Мората од клупата за резерви во Реал

by
2 минути читање

„Росонерите“
наскоро ќе преминат во рацете на конзорциум од Кина, а новите сопственици од
Далечниот Исток ќе донесат свеж капитал за засилување на тимот.

Милан се поврзува
со голем број на имиња, а според денешното издание на АС, газдите од Кина
пикирале двајца играчи на Реал Мадрид.

Весникот пишува
дека Иско и Алваро Мората ќе бидат први цели на клубот од Сан Сиро во летниот
преоден рок.

Иско и Алваро
Мората немаат првотомски статус во Реал, често ја греат клупата за резерви, па
лидерите на Милан сакаат да ја искористат оваа ситуација и да ги примамат во
Милано.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани