Михајловиќ: Инѕаги обожаваше да се обложува ама никогаш ме нема добиено… секоја недела ми полнеше гориво

by
0 минути читање

Болоња утре гостува во Рим, тоа ќе биде дуел на двајцата поранешни соиграчи, Синиша Михајловиќ и Симоне Инѕаги, кои долги години делеа соблекувална во Лацио.

Во пресрет на дуелот, тренерот на Болоња раскажа интересна приказна и откри дека неговиот колега од Лацио обожавал да се обложува. Сепак, Италијанецот никогаш не добил опклада и секоја недела плаќал за гориво.

„Инѕаги обожаваше да се обложува, но секогаш губеше. Немаше добиено ниту една опклада. Па секоја недела ми полнеше гориво“ – раскажува Србинот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани