Меси одново е спасителот на Барса, „Каталонците“ го освоија Висенте Калдерон (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Барселона го
стави под притисок Реал Мадрид, „Каталонците“ барем неколку часа ќе бидат први
откако попладнево го освоија Висенте Калдерон.

Избраниците на
Луис Енрике и денеска не беа во врвна форма, но и покрај тоа славеа со 1-2.

Спасител на Барса
одново беше Меси, Аргентинецот погоди во 86. минута за 1-2 и три важни бода.

Претходно, Рафиња
ги донесе гостите во предност од 0-1 во 64. минута, а Годин изедначи на 1-1 во
70. минута.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани