Мертенс го крена Сан Паоло на нозе Наполи води со 1-0 (ВИДЕО)

by
1 минути читање

На „Наполитанците“ им треба победа од 2-0 за да приредат изненадување и да
го елиминираат Реал Мадрид.

Клубот од Италија по 25 минути игра има предност од 1-0 откако по една
одлично изработена акција, Дрис Мертенс го матираше Навас и ја крена публиката
на нозе.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани