Мбапе за Златната топка: Ниту Меси, ниту Роналдо, но, тие и натаму се најдобрите

by
1 минути читање

Килијан Мбапе
инсистира на тоа дека ниту Лионел Меси, ниту Кристијано Роналдо нема да бидат
добитници на престижната награда „Златната топка“, тој посочи дека и натаму
нема фудбалер кој е подобар од едниот, или другиот, додавајќи дека тие обајцата
се уште се најдобрите на светот.

Мислам дека Меси
и Роналдо нема да ја освојат Златната топка оваа година, причината е поради тоа
што имаше Светско првенство, тоа натпреварување има голем приоритет
“ рече
Мбапе кој со својата репрезентација го освои Мундијалот во Русија изминатото лето.

Сепак, се уште
не постои фудбалер кој е подобар од нив, и оваа година тие се најдоброто нешто
во светот на фудбалот, Меси сезоната ја заврши како најдобар стрелец во Европа,
а Роналдо беше најдобар стрелец во Лигата на шампионите
“ заклучи талентираниот
напаѓач на ПСЖ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани