Маурисио Поектино одбил богат предлог од Реал Мадрид, Аргентинецот чека понуда од Манчестер јунајтед и Манчестер Сити

by
1 минути читање

Маурисио Покетино
ја одбил можноста да го наследи Зинедин Зидан на кормилото на „кралевите“, ова
го пренесе денешното издание на Сан.

Весникот вели дека Аргентинецот му кажал НЕ на Реал Мадрид и покрај тоа што имал примамлив предлог на маса и годишна плата од 12
милиони фунти (нешто над 14 милиони евра).

Стратегот наводно
како приоритет има две дестинации, Манчестер јунајтед и Манчестер Сити, па сака да
почека и да види дали тренерското столче на Олд Трафорд, односно Етихад ќе биде
достапно.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани