Марсело за црвениот картон на Бејл: На децата дома им удирам воспитна, Бејл е голем

by
2 минути читање

Герет Бејл вчера
ги загуби нервите и за само неколку секунди доби жолт и црвен картон на стартот
од вториот дел.

Па Реал Мадрид
мораше со играч помалку да брка позитивен резултат, и на крајот успеа да се
избори само за бод.

Но и тоа може да
се смета како успех со оглед на тоа дека Лас Палмас со головите на Виера и
Боатенг поведе со 1-3, а Роналдо со два гола во завршните мигови обезбеди реми
од 3-3.

„Не сум јас тој
што може да му удри една воспитна на Бејл, тоа го правам дома со моите деца
– рече по крајот на натпреварот
заменик капитенот Марсело.

„Бејл е доволно
возрасен за да знае дали погрешил или не. Вакви работи се случуваат во
фудбалот, се надеваме само дека нема да се повторат до крајот на сезоната
.

Запрашан да
направи анализа на случувањата на теренот, Бразилецот додава: „Пак јас треба да
објаснувам што се случи и тоа е тешко
.

„Според мене,
треба да подобриме многу работи. Она што го договараме пред почетокот на
натпреварот не го правиме за време на натпреварот
.

„Затоа вакви
работи ни се случуваат во последно време
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани