Манчестер јунајтед одигра 0-0 со Челси и израмни неславен рекорд стар 48 години (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Дербито на „Олд
Трафорд“ заврши без победник, Манчестер јунајтед и Челси одиграа 0-0. Во
натпревар во кој двата тима повеќе мислеа како да не загубат, љубителите на
фудбалот видоа многу борба и малку шанси.

Домаќините беа
поконкретни, Менди три пати беше ставен на тест, Рашфорд два пати и еднаш Мата
се заканија со удари надвор од шеснаесетникот, но голманот на Челси беше на
висината на задачата и ја зачува својата мрежа.

Ремито против
Челси за Манчестер јунајтед значеше израмнување на неславен рекорд стар 48
години. За прв пат по сезоната 1972/73, „ѓаволите“ се без победа на три домашни
натпревари на стартот на сезоната.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани