Лидс немаше среќа, топката од стативата удри во грбот на Мелие и заврши во неговата мрежа (ВИДЕО)

by
1 минути читање

По подолго време Езгјан Алиоски не се најде во стартниот тим, македонскиот фудбалер ги одигра последните десет минути од мечот.

Лидс и на овој натпревар се покажа во своето препознатливо издание, играше офанзивно, создаваше шанси, но не даде гол.

А прими еден несреќен. Во 64. минута Траоре шутираше од далечина, топката од пречката се одби во грбот на Мелие па заврши во неговата мрежа.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани