Лампард објасни зошто Вернер не шутираше пенал

by
1 минути читање

Со гол на Вернер, Челси поведе со 1-0 против Тотнем, но мечот заврши 1-1, па пеналите го решаваа победникот.

Беше природно Тимо Вернер да биде еден од изведувачите на Челси, но него го немаше меѓу оние кои шутираа.

Лапмпард откри дека Вернер имал некои грчеви поради кои одбил да шутира.

„Бевме изморени на крајот што е разбирливо. Тимо Вернер имаше некои грчеви на крајот па одби да изведе пенал“, отркива Лампард.

„Во пенал сериите се може да се случи, сакате да останете во овие натпреварувања се разбира, но сакаат и другите“.

„Доминиравме во првото полувреме, но потоа натпреварот се промени. Среќен сум со одредени делови од мечот“.

„Тие ја сменија тактиката во вториот дел, исчезна нашиот притисок кој го правевме, мора да поправиме некои делови од играта, можевме да реагираме подобро“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани