Лампард го предупредува Венгер околу Санчез

by
2 минути читање

Чилеанецот беше
изоставен од стартниот состав на „Топчиите“ за дуелот со Ливерпул, и се
шпекулира дека Алексис Санчез бил седнат на клупа како казна за расправија од
соблекувалната која се случила неколку дена претходно.

Арсен Венгер ги
негираше ваквите стории, но медиумите и понатаму продолжуваат да говорат и
пишуваат на оваа тема.

Френк Лампард во
емисијата МНФ на Скај Спортс вечерва го предупреди Арсен Венгер околку Алексис
Санчез и вели дека Арсенал нема доволно квалитетен состав да обезбеди топ
четири пласман без Чилеанецот.

„Мислам дека
Арсен Венгер се наоѓа во тешка ситуација, во моментов не е во позиција каде
може да покаже сила

вели Лампард.

„Има големи
критики на негова адреса и на адреса на тимот
.

„Кога сакате да
ја дисциплинирате вашата прва ѕвезда, вашиот најдобар играч и пред огромен
натпревар како гостување кај Ливерпул решите да го изоставите од тимот… ако
го изоставите од тимот и Арсенал победи, морате да го држите на клупа уште
некој натпревар
.

„Но прашањето е
дали Арсенал без него може да заврши во топ четири? Мислам дека не може
.

„И доколку
изгубите, како што тоа се случи, мислам дека имате навистина голем проблем
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани