Лацио ја доби првата римска куп пресметка против Рома (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Лацио слави во првата куп пресметка против големиот ривал Рома, победа од 2-0 која го носи блиску до финалето од Купот.

Резултатот беше отворен уште во 29. минута кога Милинковиќ најдобро се снајде во шеснаесетникот на Рома и постигна гол за 1-0.

На десет минути пред крајот Имобиле ги постави конечните 2-0 за Лацијалите.

Синоќа Јувентус со 3-1 ја победи Наполи во другата полуфинална двојка од Купот на Италија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани