Конте: Се надевам дека ќе останам во Челси долги години, но сите видовме што му се случи на Раниери

by
2 минути читање

Стратегот во
својата прва сезона во Премиелигата е на добар пат на Челси да му ја донесе
титулата.

Но и покрај тоа,
медиумите пишуваат за предвремен крај на неговата авантура на „Островото“ и враќање во Италија.

Оваа недела се
појавија стории кои велеа дека Антонио Конте ја прифатил понудата од Интер за
четири годишен договор и плата од 15 милиони евра по сезона.

Сепка,
Италијанецот го демантираше ова на денешната прес конференција.

Запрашан дали
добил понуда од Интер, Конте одговори: „Јас лично не сум добил“.

„Мојата ситуација
е прилично јасна. Имам договор со Челси и се обидуваме да изградиме нешто
важно, за сегашноста и иднината
.

„Секој тренер,
кога започнува да работи за нов клуб, се надева дека ќе остане многу, многу
години бидејќи тоа значи дека добро си ја врши работата
.

„Истото важи и за
мене, се надевам дека ќе останам долги години тука и ќе освојам многу трофеи“

„Но да не
заборавиме што му се случи на Клаудио Раниери…
.

„Морате да бидете
подготвени на сè
”.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани