Клоп ја прослави победата над Арсенал со навивач (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Во понеделникот
„Црвените“ добија шлаканица на гостувањето кај Лестер, „Лисиците“ без поголеми
проблеми го совладаа Ливерпул.

Избраниците на
Јирген Клоп вечерва се опоравија од поразот со одлична партија и триумф над
Арсенал со 3-1.

Кога Вајндалдум
стави точка на победата во 91. минута, Јирген Клоп полуде од радост и трите
бода ги прослави со еден фан кој се симна долу на теренот.

Германецот се
изгушка со навивачот како тој да е дел од неговиот тренерски персонал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани