Клоп го спореди отказот на Раниери со Брегзит и победата на Трамп

by
1 минути читање

„Лисиците“ на
големо изненадување вчера решија да се разделат со Клаудио Раниери, па отказот на
Италијанецот денеска е топ тема.

Ливерпул во
понеделник му гостува на Лестер, и на денешната средба на Јирген Клоп со
новинарите неизбежно беше прашањето за одлуката на шампионот на Англија.

„Дали сум
изненаден што вакви работи се случуваат? Не
– вели менаџерот на „Црвените“.

„Имаше неколку
чудни одлуки, како Брегзит, Трамп и Раниери
.

Запрашан
дополнително за околностите под кои Раниери доби отказ, Германецот одговори: „Не
сум запознаен доволно. Треба да ја прашате управата на Лестер зошто донеле
ваква одлука
.

„Ние треба да го
очекуваме најдобриот Лестер во понеделник
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани